Atera Strada lygteglas til venstre side er et originalt reservedelsglas til baglygten på en Atera Strada cykelholder. Det er en praktisk løsning, hvis det eksisterende lygteglas er blevet revnet, beskadiget eller bortkommet under transport og brug. Med et nyt glas kan du få venstre baglygte til at fremstå pæn og beskyttet igen, uden at hele lygteenheden nødvendigvis skal udskiftes. Reservedelen er relevant for dig, der vil vedligeholde din Atera Strada-holder og sikre, at dens lysfunktion fortsat er tydeligt synlig bag bilen.
Nyttige facts
- Reservedelsglas til venstre baglygte på Atera Strada cykelholdere.
- Velegnet ved revner, skader eller mistet lygteglas.
- Giver baglygten et komplet og beskyttet udtryk igen.
- En økonomisk løsning, når det primært er lygteglasset, der skal erstattes.
- Udviklet til Atera Strada-systemet.
Anvendelse
Lygteglasset bruges som erstatning for glasset på holderens venstre baglygteenhed. Det passer godt til cyklister og bilister, der ofte transporterer cykler på anhængertræk og ønsker at holde cykelholderen i god stand. Kontrollér altid holderens model og den eksisterende lygte før køb, så du får den rigtige reservedel til venstre side.
Derfor skal du vælge Atera Strada lygteglas til venstre side
Et beskadiget lygteglas kan nemt udskiftes med denne målrettede reservedel. Du bevarer din Atera Strada cykelholder, forlænger levetiden på lygteenheden og får en enkel løsning, når venstre lygteglas trænger til at blive erstattet.