Varenummer: Y3KG9802T

Shimano XTR Lukket leje 17x30x7 til for- eller baghjul model WH-M9200R M9220F/R HB/FH-M9210


.
119,00 kr. / STK
95,20 kr. ekskl. moms
  •  
  • Shimano XTR lukket leje 17x30x7 er et originalt reservedeleje til udvalgte Shimano XTR-nav og hjul. Lejet bruges i for- eller baghjul, hvor det bidrager til en jævn og stabil rotation af navet. Det er en relevant reservedel, hvis et eksisterende leje er slidt, har fået slør eller ikke længere kører så smidigt som ønsket. Med den korrekte størrelse og en konstruktion, der er lukket mod snavs og fugt, er lejet velegnet til at vedligeholde funktionen på kompatible XTR-hjul.

    Nyttige facts

    • Lukket Shimano-leje til nav på udvalgte XTR-hjul.
    • Måler 17 x 30 x 7 mm.
    • Kan anvendes i både for- og baghjul, afhængigt af den konkrete navmodel.
    • Den lukkede konstruktion hjælper med at beskytte lejet mod snavs og fugt.
    • Original reservedel, der er udviklet til Shimano XTR-komponenter.
    • Relevant ved service eller udskiftning af et slidt navleje.
    • Se pdf filen som kan hentes her ved denne vare. Se illustration 4 på billedet

    Anvendelse
    Lejet passer til Shimano XTR hjul- og navmodellerne WH-M9200R, M9220F/R samt HB/FH-M9210, når der skal bruges et leje i dimensionen 17 x 30 x 7 mm. Det er et godt valg til rytteren, der ønsker at holde sit XTR-hjulsæt velfungerende ved regelmæssig service. Kontroller altid lejets mål og navets reservedelsspecifikation før montering.

    Derfor skal du vælge Shimano XTR Lukket leje 17x30x7 til for- eller baghjul model WH-M9200R M9220F/R HB/FH-M9210
    Du får en original Shimano-reservedel i den angivne lejestørrelse til relevante XTR-nav. Det lukkede leje er et praktisk valg, når et eksisterende leje skal udskiftes, så navet igen kan køre jævnt og stabilt.

  • Brand Shimano
    Model Shimano XTR
    Produkt Kugleleje
    Anvendelse MTB
    Gear 12
    Geargruppe XTR
    Lejer 17 x 30 x 7 mm
    Varenummer Y3KG9802T
    EAN 4550170078218
  • y3kg9802t_a.pdf 415.00 Kb
;