Varenummer: Y0TX9801T

Shimano XTR lukket leje 15x24x5 CN til baghjul model WH-M9200R


.
117,00 kr. / STK
93,60 kr. ekskl. moms
  •  
  • Shimano XTR lukket leje 15x24x5 CN til baghjul model WH-M9200R er et originalt reservedelsleje til navet på det kompatible Shimano XTR-baghjul. Det lukkede leje er udviklet til at understøtte en jævn og stabil rotation i baghjulet, så hjulet kan køre optimalt. Det er et relevant valg, hvis et eksisterende leje er slidt, har fået slør eller ikke længere roterer så let som ønsket. Med en original Shimano-reservedel får du en løsning, der er beregnet til den angivne hjulmodel.

    Nyttige facts

    • Originalt Shimano XTR-reservedelsleje til baghjul.
    • Passer til Shimano WH-M9200R baghjul.
    • Lukket lejekonstruktion til brug i baghjulets nav.
    • Mål: 15 x 24 x 5 mm.
    • Kan anvendes ved udskiftning af et slidt eller trægt navleje.
    • Se pdf filen som kan hentes her ved denne vare. Se illustration 6 på billedet.

    Anvendelse
    Lejet er beregnet til reparation og vedligeholdelse af Shimano XTR WH-M9200R baghjul. Det er et godt valg for ryttere, der vil genoprette en ensartet og let rotation i navet, når det eksisterende leje er slidt eller beskadiget. Udskiftning af navlejer kræver typisk korrekt værktøj og omhyggelig montering.

    Derfor skal du vælge Shimano XTR lukket leje 15x24x5 CN til baghjul model WH-M9200R
    Du får et leje med de korrekte mål og en konstruktion, der er beregnet til det angivne Shimano XTR-baghjul. Det er en praktisk reservedel, når du ønsker at vedligeholde hjulets nav og bevare en velfungerende køreoplevelse.

  • Brand Shimano
    Model Shimano XTR
    Produkt Kugleleje
    Anvendelse MTB
    Kompatibel med 15x24x5 mm
    Geargruppe XTR
    Varenummer Y0TX9801T
    EAN 4550170078119
  • y0tx9801t_a.pdf 415.00 Kb
;