Enduro S608 2RS ABEC5 8x22x7mm er et præcisionskugleleje til cykelkomponenter og andet udstyr, hvor der anvendes et 608-leje med målene 8 x 22 x 7 mm. Lejet er udført med ABEC 5-præcision, som bidrager til et ensartet og let løb, mens 2RS-tætningerne på begge sider hjælper med at holde snavs og fugt ude. Det er et oplagt valg, når et slidt leje skal udskiftes, og du vil bevare en stabil, velfungerende rotation i den relevante komponent.
Nyttige facts
- 608-kugleleje med målene 8 x 22 x 7 mm
- ABEC 5-præcision for jævn og stabil rotation
- 2RS-tætning på begge sider beskytter lejet mod snavs og fugt
- Velegnet som udskiftningsleje i komponenter, der bruger denne lejestørrelse
- Lukket konstruktion giver en praktisk, vedligeholdelsesvenlig løsning
Anvendelse
Dette Enduro-leje passer til reparation eller udskiftning i cykeldele, hvor producenten angiver et 608-leje i størrelsen 8 x 22 x 7 mm. Kontrollér altid målene på det eksisterende leje samt den nødvendige tætningstype, før du bestiller. Det er relevant for både hjemme-mekanikeren og værkstedet, der ønsker et præcist reserveleje til en slidt eller trægtløbende komponent.
Derfor skal du vælge Enduro S608 2RS ABEC5 8x22x7mm
Du får et præcist, dobbelttætet kugleleje i den udbredte 608-størrelse. Kombinationen af ABEC 5-præcision og tætte beskyttelsesringe gør det til et solidt valg, når du skal udskifte et leje og sikre et jævnt løb igen.