Shimano XT eger 279 mm til forhjul model WH-M8200-TL-F15-B-275 er en original reservedel til dig, der skal udskifte en beskadiget eller slidt eger i et kompatibelt Shimano XT-forhjul. En korrekt egerlængde er vigtig for hjulets spænding, styrke og stabilitet, og denne eger er derfor et oplagt valg, når du vil bevare hjulets oprindelige opbygning. Den er udviklet specifikt til det angivne forhjul og gør det lettere at udføre en præcis reparation med en passende originaldel.
Nyttige facts
- Original Shimano-reservedel til udskiftning af eger i forhjul.
- 279 mm længde, så den passer til den angivne hjulmodel.
- Udviklet til Shimano XT forhjul model WH-M8200-TL-F15-B-275.
- Hjælper med at genskabe korrekt opbygning og spænding i hjulet efter egerskade.
- Et praktisk valg ved reparation og løbende vedligeholdelse af hjulet.
- Se pdf filen som kan hentes her ved denne vare. Se illustration 9 på billedet.
Anvendelse
Egeren er beregnet som reservedel til Shimano XT WH-M8200-TL-F15-B-275 forhjul. Den er relevant, hvis en eksisterende eger er knækket, bøjet eller på anden måde skal udskiftes. Arbejde med eger og hjulopretning kræver korrekt spænding, så reparationen udføres med fordel af en erfaren mekaniker eller et cykelværksted.
Derfor skal du vælge Shimano XT eger 279mm til forhjul model WH-M8200-TL-F15-B-275
Du får en eger, der er lavet specifikt til det angivne Shimano XT-forhjul. Det giver et godt udgangspunkt for en korrekt og holdbar reparation, når du ønsker at bevare hjulets funktion og originale konstruktion.